web hosting, mvc hosting, mssql hosting, mysql hosting, php hosting, asp.net hosting

Önce Haber
AnaSayfa MobilSite Gündem Ekonomi Spor Bilim-Teknoloji Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Video Galeri

HAVA DURUMU


Reklam

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Afrin'e Girmeli miyiz?Tüm Anketler

Meclis Yine Aziz'e Çalışıyor

Meclis Yine Aziz'e Çalışıyor

Tarih 11 Nisan 2013, 18:32 Editör Haber Editörü

TBMM'nde görüşülen 4. yargı paketinde yapılan değişiklikle, "silahlı olmayan" örgütlerin üyelerine ayrıca "örgüt üyeliği"nden ceza verilemeyeceği hükme bağlandı...

Bu değişikliğin, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yargılandığı "şike davası" ile başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere belediyelere yönelik operasyonlar sonucu açılan davaları etkileyeceği belirtildi.

Ak Parti'nin önergesiyle, TCK'nın 220. maddesinin 220. maddesindeki, "Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen kişi ayrıca örgüte üye olmak suçundan da cezalandırılır. Örgüte üye olmak suçundan dolayı verilecek ceza yarısına kadar indirilebilir" hükmünün sadece silahlı örgütler hakkında uygulanacağı öngörüldü. Önergenin gerekçesinde de bu değişikliğe, "Söz konusu hükmün terör örgütleri de dahil olmak üzere tüm silahlı örgütler hakkında uygulanması amacıyla bu önerge verilmiştir. Buna göre 6. fıkra hükmü silahlı olmayan örgütler hakkında uygulanmayacaktır" diye açıklık getirildi.

AK Parti'nin hukukçu kurmaylarından Hakkı Köylü de Hürriyet'e, "Bu değişiklikle hırsızlık, ihaleye fesat karıştırmak ya da şike olayında olduğu gibi suç işlemek için silahsız çete ya da örgüt kuranların silahlı örgütler gibi örgüt üyeliğinden ceza almasının önüne geçiliyor. Yani örgüt silahsızsa bunların üyelerine ayrıca örgüt üyeliğinden bir ceza verilmeyecek. Ancak bunlar bir suç işlemişse, işledikleri o suçla ilgili ise tabii ki cezalandırılacaklar" dedi.

Bu değişikliğin, şike suçunun yanı sıra örgüt üyeliğinden de cezaların verildiği Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da sanıkları arasında yer aldığı ünlü şike davasıyla birlikte İzmir ve Eskişehir başta olmak üzere belediyelere yönelik operasyonlara ilişkin soruşturma ve davaları da etkileyebileceği kaydedildi. Yıldırım, yargılandığı şike davasında 2 yıl 6 ay örgüt üyeliğinden, 3 yıl 9 ay da şikeden ceza almıştı.

Bu haber 7459 defa okunmuştur.

Facebook  FriendFeed  Delicious  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

İstanbul'da Seçim Yenilenecek

İstanbul'da Seçim Yenilenecek YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar verdi. İptal kararının YSK B...

Ramazan Bu Yıl 29 Gün

Ramazan Bu Yıl 29 Gün Bu yıl ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı kameri ay hesaplamalarına göre, ş...
Yakup SAYIN Yakup SAYIN
Hıristiyan Yılbaşı Kutlamaz
Alper Şirvan Alper Şirvan
Oyalanmıyorum, Çalışıyorum
Hakan ER Hakan ER
Trabzonsporlu Taraftarları Öldürmek!
Remzi ÖZDEMİR Remzi ÖZDEMİR
Türkiye'de Kriz Var mı?
Yusuf KASAP Yusuf KASAP
İzmir Akdeniz'de mi?
Muhsin Çebi Muhsin Çebi
Samimi Olun
Mustafa AHMET Mustafa AHMET
Kimi Seçtik?

BİZİ TAKİP EDİN 

EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Gündem - Ekonomi
Spor - Bilim ve Teknoloji - Sağlık
Kültür ve Sanat - Yaşam - Anketler
Video Galeri
Hizmetler:
Mobil Site - Facebook - Twitter - RSS
Android App - Symbian S^3 App
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, tarafımızdan izin almanız ve kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Tek başına kaynak göstermeniz yeterli değildir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.

Altyapı: MyDesign