web hosting, mvc hosting, mssql hosting, mysql hosting, php hosting, asp.net hosting

Önce Haber
AnaSayfa MobilSite Gündem Ekonomi Spor Bilim-Teknoloji Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Video Galeri

HAVA DURUMU


Reklam

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Afrin'e Girmeli miyiz?Tüm Anketler

Uzay Ajansı Bu Yıl Kurulacak

Uzay Ajansı Bu Yıl Kurulacak

Tarih 03 Ekim 2017, 18:38 Editör Haber Editörü

Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi Tesisleri'nin açılışında konuşan Başbakan Yıldırım, bu yasama yılında Türkiye Uzay Ajansı'nın kurulacağı müjdesini verdi.


Başbakan  Binali Yıldırım,  Eskişehir  Organize Sanayi Bölgesi'nde Alp Havacılık Helikopter İş Merkezi Tesisleri'nin açılışında konuştu. Yıldırım, "Doğal kaynakların tespiti ve bunun halkın refahı için kullanılması adına,  Türkiye Uzay Ajansı'nı kurma kararını aldık bu kararı da Meclis'e gönderdik. Bu yasama yılında inşallah  Türkiye Uzay Ajansı da kurulmuş olacak" dedi.

"TÜRKSAT 6A ÜRETİMİ BAŞLADI"

"Kendi kendine yetebilen  Türkiye, hedefiyle çıktığımız bu yolda bugün önemli bir noktaya gelmiş olduğumuza şahit olmaktan memnuniyet duyuyorum" diyen Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

" AK Parti hükümeti olarak 15 yıllık iktidar süremizde sanayileşmeyi, teknolojik ürünleri kendi kendimize, kendi imkanlarımızla yaparak ülkemizin küresel anlamda önemli bir noktaya gelmesini sağlayacak çalışmalara hız verdik, destek olduk. Her dönem, her iktidar dönemimizde ciddi teşvikler verdik. Bunların karşılığını görmekten memnunuz. 118 ülkede 3 milyar insana ulaşabiliyoruz. Uydu üzerinden internet akışını gerçekleştirebilir hale geldik.  Göktürk 2'yi uzaya gönderdik.  Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Tüksat 6A, üretimi başladı. 2020'de uzayda yerini alacak. Savunma ve havacılık sanayinde de araştırmaya önemli paylar ayırıyoruz."

"SAVUNMA VE HAVACILIKTA AR-GE BÜTÇEMİZ 1 MİLYAR DOLARI AŞTI"

"Savunma ve havacılıkta AR-GE bütçemiz 1 milyar doları aştı" diyen Başbakan, "Bugün itibariyle 543 proje üzerinde çalışıyoruz. Bu projelerin toplam maliyeti 60 milyar dolardır. Teknopark'lar açtık. 2750 teknik vasıflı personel çalışıyor.  Ankara Kahramankazan'da 80 milyon avro bedelle uydu test ve entegrasyon merkezi açtık. Kendi uydumuzun üretimine başladık. Ülkemizde geliştirilen uydu parçaları testleri artık uzayda gerçekleştiriliyor.  Japonya Havacılık ve Uzay Ajansı'yla yaptığımız anlaşma ile  Türkiye'deki parçaları,  Japonya'dan uzaya gönderilen uydularda kullanıyoruz. 2016'da başlattığımız testler meyvesini vermeye başladı. Bu konular önümüzdeki yıllarda yerli ve milli kabiliyetimizin geliştiği bir yere dönüşecek" dedi.

"TÜRKİYE UZAY AJANSI BU YIL KURULACAK"

Bu yıl içinde  Türkiye Uzay Ajansı'nın kurulacağını ifade eden Yıldırım, "Ülkemiz 2023 hedeflerine doğru gidiyor,  Eskişehir bu hedeflerde lokomotif görevini görecek şehirdir. Yani  Eskişehir'in her şeyi yeni olmalı. Teknolojide de kararlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğal kaynakların tespiti ve bunun halkın refahı için kullanılması adına,  Türkiye Uzay Ajansı'nı kurma kararını aldık bu kararı da Meclis'e gönderdik. Bu yasama yılında inşallah  Türkiye Uzay Ajansı da kurulmuş olacak" şeklinde konuştu.

YERLİ HELİKOPTER

Başbakan Yıldırım, açılan helikopter fabrikasıyla ilgili bilgiler verirken, şunları söyledi:

Yerli tasarım helikopterimizin çalışması da ilerliyor. Şu anda prototip çalışması yapılıyor. Bu tesiste helikopter üretimi yapılacak. Buradaki yapılan ürün sadece bizim kuruluşlarımızın ihtiyacı için yapılmıyor, bölgemizde ve dünyadaki birçok bölgenin ihtiyacına da cevap verecek bir ürün olacak. Bu kadar entegre, bu kadar herşeyi birarada bir tesis başka yerde yok. İşin önemini kavramış olmanızdan dolayı, bunun için hiçbir fedakarlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Bu haber 2054 defa okunmuştur.

Facebook  FriendFeed  Delicious  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bilim-Teknoloji

Güneş Enerjisine 300 Milyon Dolar Destek

Güneş Enerjisine 300 Milyon Dolar Destek Aktif Bank, 2017 sonu itibariyle güneş enerjisi yatırımlarına 300 milyon dolarlık finans desteği sağladığını duyurd...

Porsche'ye Ölümcül Darbe

Porsche'ye Ölümcül Darbe Porsche, yaklaşık 9 yıldır devam eden 911 modelinin tasarım haklarıyla ilgili ilk davayı kaybetti. Autec ismindeki ...
Alper Şirvan Alper Şirvan
Oyalanmıyorum, Çalışıyorum
Yakup SAYIN Yakup SAYIN
Terör Bahane, Katar Gazı Şahane
Hakan ER Hakan ER
Trabzonsporlu Taraftarları Öldürmek!
Remzi ÖZDEMİR Remzi ÖZDEMİR
Türkiye'de Kriz Var mı?
Yusuf KASAP Yusuf KASAP
İzmir Akdeniz'de mi?
Muhsin Çebi Muhsin Çebi
Samimi Olun
Mustafa AHMET Mustafa AHMET
Kimi Seçtik?

BİZİ TAKİP EDİN 
Kategoriler:
Ana Sayfa - Gündem - Ekonomi
Spor - Bilim ve Teknoloji - Sağlık
Kültür ve Sanat - Yaşam - Anketler
Video Galeri
Hizmetler:
Mobil Site - Facebook - Twitter - RSS
Android App - Symbian S^3 App
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, tarafımızdan izin almanız ve kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Tek başına kaynak göstermeniz yeterli değildir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.

Altyapı: MyDesign