İzmir'den Bilim Kurgusu Dizisi : ZETA


Açıklama: İzmir'den bilim-kurgu dizisi geliyor, hem de Hollywood destekli...
Kategori: Kültür-Sanat
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 11 Temmuz 2020, 11:58
Site: Önce Haber
URL: http://www.oncehaber.com/haber/7868-izmir39den-bilim-kurgusu-dizisi-zeta.htmlİzmir'de yeni bir bilim-kurgu dizisi için kollar sıvandı. Yönetmen Hakan Yılmaz, 20 yıl uzaylılar tarafından alıkonulan bir kişinin tekrar dünyaya bırakıldıktan sonra başına gelenleri araştırmaya başlayacağı dedektiflik unsurları olan bir bilim-kurgu dizisi olacak. Dizi için İzmir'in Tire, Kemalpaşa ve Foça ilçelerinde çekimler yapılacak. Bu bilim-kurgu dizisinin ismi ise "Zeta" olacak.

Hakan Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu. Yabancı ve Transparan adlı iki sinema filmine sahip olan Hakan Yılmaz'ın Transparan isimli filmi YouTube'da 4 milyon kişi tarafından izlendi. Zeta'nın görsel efekt ve müzikleri için Hollywood'dan destek aldıklarını söyleyen Yılmaz, dizinin ilk bölümünün ocak ayında internette yayınlanması için görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Bildiğiniz üzere yine Türk yapımı olan başka bir bilim-kurgu yapımı olan Geçit, yayınladığı fragman ile eleştirilmişti. Sonuçta ülkemizde yeni olduğu için bu eleştiriler görmezden gelinebilir. Ancak, özellikle Hollywood yardımı ile ortaya neler çıkacak gerçekten merak ediyoruz. Zeta'nın ilk bölümünün Ocak ayında yayınlanması bekleniyor.