web hosting, mvc hosting, mssql hosting, mysql hosting, php hosting, asp.net hosting

Önce Haber
AnaSayfa MobilSite Gündem Ekonomi Spor Bilim-Teknoloji Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Video Galeri

HAVA DURUMU


Reklam

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Afrin'e Girmeli miyiz?Tüm Anketler

Seçim Petrolü

Remzi ÖZDEMİR

24 Ekim 2013, 22:04

Remzi ÖZDEMİREnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan birkaç ay içinde bir açıklama gelebilir. Ancak malum medyada manşetten haberler yapılacağı kesin, “zengin petrol ve doğalgaz yatakları bulundu” diye.

Bu hayali petrol her seçim öncesi bulunuyor, seçimden sonra kayboluyor.

Rengi, kokusu yok, rezervi sınırsız, hayal gücü kadar. Sen de bir trilyon varil, ben diyeyim 15 trilyon varil, seçmen yiyor nasıl olsa.

Adı üstünde “Seçim petrolü” sıvı değil, kazık şeklinde.

Sondajla bulma imkanı yok. Yerin altında değil çünkü.

Televizyon ekranlarıyla, gazete sayfalarında bu petrol rezervleri.

Toplum mühendisliği ve propaganda yöntemleriyle bulunuyor.

Seçim petrolü ya da doğalgazı bulunduktan sonra,seçim sandığına oy olarak gidiyor, seçimden sonra rezerv sıfır.

Umutsuzluk içindeki yaşamlarında bir ışık, umut arayan zavallı vatandaşlarımız haberi malum medyada okuyunca “Aaa bunlar petrol de buluyor“ diye mutlu mutlu sandığa koşuyorlar, ellerinde boş benzin bidonlarıyla.

Vatandaşın bir kısmı bulunan seçim petrolüne oy atıyor, oy atarken de sanıyor seçimden bir hafta sonra yalan dolan petrolü piyasaya verilecek, benzin mazot fiyatı düşecek, elindeki bidon dolacak.

Adı üstünde seçim petrolü, seçim doğalgazı arabanın deposuna, evdeki ocağa ulaşamadan buhar oluyor.

2007 milletvekili genel seçimi öncesi Trakya’da çok zengin doğalgaz, Manisa’da petrol bulundu.

2009 yerel seçimleri öncesi Manisa, Niğde, Diyarbakır ve Isparta’da petrol bulundu. Dönemin yetkililerinden biri ne içtiyse “Türkiye petrol denizinin üzerinde yüzüyor” dedi.

2010 Anayasa değişikliği referandumu öncesi Ergani ve Manisa’da petrol bulundu.

2011 genel seçimleri öncesi Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, ''Sürmene-1 kuyusunda 4 bin 800 metreye geldiğimizde yeraltından aldığımız numunelerin içinde çok güzel petrol emareleri bulundu'' deyince haber oldu tüm medyada.

2014 seçimi öncesi Batman’da yine petrol bulundu.

Türkiye’de her seçim öncesi bulunan hayali petrol milleti yeterince uyutamayınca karar verildi. 2014 seçimleri öncesi Afganistan’da petrol aranacak ve Afganistan’da da mutlaka bir seçim öncesi petrol bulunacak. Bütün bunlar yetmeyince her yerinden sanal petrol fışkıran Türkiye 2017 Dünya Petrol Kongresi’ne aday oldu.

Türkiye’nin yıllık ham petrol, petrol ürünleri ve doğalgaz ithalatı 60 milyar dolar. Bulunan bunca petrol nerede? Süleyman Demirel’in petrol sıkıntısı yaşanan günlerde söylediği ünlü söz akla geliyor. Demirel, “Petrol vardı da biz mi içtik ?” demişti. O zaman her seçim öncesi bulunan bunca petrolü kim içti?

Türkiye’de vatandaşın telefonları dinleneceğine, yeraltındaki bu hayali petrol denizinin dalgaları dinlenseydi sokak çeşmelerinden 95 oktan benzin akıyor olacaktı.

Gelin görün dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz. İngiltere, Fransa, Almanya, Amerika, Hindistan, Gana, Jamaika, Japonya, Çin, Brezilya, Polonya hepsi benzini bizden çok daha ucuza tüketiyor.

Seçimlerden önce yetkililerin ve medyanın petrol, doğalgaz bulundu masalları doğru olsaydı milli gelirimiz kişi başı 70 bin dolar olur , petrol ihracatında Suudi Arabistan’ı geçerdik hiç kuşkunuz olmasın...Bu haber 2212 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yakup SAYIN Yakup SAYIN
Hıristiyan Yılbaşı Kutlamaz
Alper Şirvan Alper Şirvan
Oyalanmıyorum, Çalışıyorum
Hakan ER Hakan ER
Trabzonsporlu Taraftarları Öldürmek!
Remzi ÖZDEMİR Remzi ÖZDEMİR
Türkiye'de Kriz Var mı?
Yusuf KASAP Yusuf KASAP
İzmir Akdeniz'de mi?
Muhsin Çebi Muhsin Çebi
Samimi Olun
Mustafa AHMET Mustafa AHMET
Kimi Seçtik?

BİZİ TAKİP EDİN 

EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Gündem - Ekonomi
Spor - Bilim ve Teknoloji - Sağlık
Kültür ve Sanat - Yaşam - Anketler
Video Galeri
Hizmetler:
Mobil Site - Facebook - Twitter - RSS
Android App - Symbian S^3 App
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, tarafımızdan izin almanız ve kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Tek başına kaynak göstermeniz yeterli değildir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi