web hosting, mvc hosting, mssql hosting, mysql hosting, php hosting, asp.net hosting

Önce Haber
AnaSayfa MobilSite Gündem Ekonomi Spor Bilim-Teknoloji Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Video Galeri

HAVA DURUMU


Reklam

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Afrin'e Girmeli miyiz?Tüm Anketler

Siz Neyi Kutluyorsunuz?

Yakup SAYIN

26 Nisan 2014, 16:26

Yakup SAYIN


SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Bulunduğu meclise dışarıdan giren birine “hanginiz Muhammed?” dedirtecek kadar mütevazı, halkının içinde, onların dertleri ile dertlenen bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa kibirlerinden
yanlarına asla destursuz yaklaşamayacağınız hocalarınızın, şeyhlerinizin yaşantısını mı kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Yoksulu doyurmayanın, yetimi gözetmeyenin yaptığı ibadetin anlamsız olduğunu söyleyen bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa yoksul yetim denince cebindeki bozuk paraları anlayan DEFALARCA “Kabe’ye ‘ÇAĞIRILAN’” biri olmanızı mı kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

“Yalnız Allah’a kulluk eder, yalnız Allah’tan yardım isteriz” mesajını getiren bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa başınız sıkıştığında gavsınızın, şeyhinizin, hocanızın, üstadınızın imdadınıza yetişmesini mi kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

“Allah’ın ayetlerini az bir menfaatle satmayın!” mesajını getiren bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa cemaatinizin, tarikatınızın Allah’ın ayetlerini örtbas edip kendi kitaplarını size yutturmalarını mı kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Zengin ve söz sahibi bir adama öncelik tanımasından dolayı uyarı alan bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa zenginlerle olmak, zengin olmak uğruna bütün yaptığınız yanlışları hoş görmenizi mi kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Hiçbir ırkın diğerine üstünlüğü yoktur, üstünlük takvadadır (sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir) diyen bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa kendi ırkınızın “EN ÜSTÜN” oluşunu mu kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Allah’ın “insanları uyar” diye gönderdiği mesajı(KUR’AN)nı hayata geçiren , O mesaj(KUR’AN)la; bozulmuş, kokuşmuş toplum hayatını düzelten, onaran bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa “KUR’AN’ı biz anlayamayız(Allah anlarsınız diyor fakat hocaları anlamazsınız diyor) biz KUR’AN’ı ancak ölülere okuruz(Yasin/70 bknz), zengin olmak için, sınavlarda başarılı olmak için, kısmetimizi açmak için okuruz” deyişini mi kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Kendisine bile nasıl muamele edileceğini bilmediğini söyleyen bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa sizin hocanızın, efendinizin, üstadınızın, şeyhinizin Allah’ın yanında çoktan hazırlanmış olan makamını mı kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Ben de ancak sizin gibi bir insanım demesine rağmen, “Allah’ın elçisi” olma özelliğini ona yetersiz görüp olmadık hikayelerle, mucizelerle (onun mucizesi KUR’AN’dı.) O’nu örnek almanın imkansızlaştırılmasını mı kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

İnsanları yalnızca Allah’ın kitabına davet eden bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa insanları kendi kitabınıza, ilmihalinize, risalelerinize davet edişinizi mi kutluyorsunuz?

SİZ NEYİ KUTLUYORSUNUZ?

Getirdiği ilahi mesajla “adalet devletini” oluşturan liyakate dayalı bir yönetim uygulayan bir Peygamber’in gelişini mi kutluyorsunuz, yoksa nasıl yönetirse yönetsin yeter ki “BİZDEN” biri yönetsin diyen anlayışınızı mı kutluyorsunuz?

Bu haber 1992 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yakup SAYIN Yakup SAYIN
Hıristiyan Yılbaşı Kutlamaz
Alper Şirvan Alper Şirvan
Oyalanmıyorum, Çalışıyorum
Hakan ER Hakan ER
Trabzonsporlu Taraftarları Öldürmek!
Remzi ÖZDEMİR Remzi ÖZDEMİR
Türkiye'de Kriz Var mı?
Yusuf KASAP Yusuf KASAP
İzmir Akdeniz'de mi?
Muhsin Çebi Muhsin Çebi
Samimi Olun
Mustafa AHMET Mustafa AHMET
Kimi Seçtik?

BİZİ TAKİP EDİN 

EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Gündem - Ekonomi
Spor - Bilim ve Teknoloji - Sağlık
Kültür ve Sanat - Yaşam - Anketler
Video Galeri
Hizmetler:
Mobil Site - Facebook - Twitter - RSS
Android App - Symbian S^3 App
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, tarafımızdan izin almanız ve kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Tek başına kaynak göstermeniz yeterli değildir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi