web hosting, mvc hosting, mssql hosting, mysql hosting, php hosting, asp.net hosting

Önce Haber
AnaSayfa MobilSite Gündem Ekonomi Spor Bilim-Teknoloji Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Video Galeri

HAVA DURUMU


Reklam

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Afrin'e Girmeli miyiz?Tüm Anketler

Belgesel Kanalları

Yakup SAYIN

15 Temmuz 2014, 18:18

Yakup SAYIN


Dünya üzerinde insanlık varoldukça "dünya dışı varlıkları" gördüğünü, onlarla temasa geçtiğini hatta kaçırıldığını iddia edenler de varoldu. Gerçek mi değil mi bilemem. Ama sürekli genişleyen uzayda bizim tek akıllı gezegen olduğumuz fikri bana pek mantıklı gelmiyor. Tabii kanıtsız konuşmak doğru olmayacağı için bu konudaki fikirlerimi "şimdilik" kendime saklamak istiyorum.

Zaman içinde bu iddialar öyle ilgi çekmeye başladı ki, sinema sektörü konuyu kaşıyan pek çok örnek sundu; E.T. ile başlayan ve Bağımsızlık Günü ile devam eden geniş bir yelpazede uzun metrajlı filmlerle ödülleri topladılar.

Meşhur Roswell Olayı (51.Bölge/Area 51) sonrası ABD Savunma Bakanlığı'nın yaptığı "meteoroloji balonu" açıklaması ve bu açıklamaya kimsenin inanmaması, çok ilginç bir sürece atılan ilk adımdı.

ABD, UFO parantezindeki herşeyi "komik" bahanelerle yalanma sistematiği geliştirdi. Bu sistematiğin adını da BlueBook Project koydular. Başında Edward J. Ruppelt’ın bulunduğu Mavi Kitap Projesi Amerikalılar’ın UFO fenomeni üzerine yapılmış incelemelerinin en ünlüsü oldu.

Mavi Kitap Projesi’nin iki farklı yüzü vardı. Bir yüzü, UFO gözlemi tanıklıklarının hepsi için bir açıklama bulmak. Halkı bu konunun ciddiyetinden uzak tutmak. Tanıkları aşağılayıcı pozisyonlara sürükleyerek inandırıcılıklarını zayıflatmak. Kısacası işi sulandırarak ciddiyetten uzaklaştırmak.

Diğer yüzü ise, ABD’nin güvenliği konusunda UFO’ların bir tehdit oluşturup oluşturmadığını saptamak. UFO’ların ABD’den daha ileri, yararlanılabilecek bir teknolojiye sahip olup olmadıklarını saptamak.

Bunların hepsi doğru, bir kısmı doğru veya hepsi yalan diyebilir miyiz? Elimizde "bilimsel gözlem" e dayalı sonuçlar var mı? Şimdilik (halka açık bilgi öbeklerine dayanarak) yok demekle yetinmek zorundayız.

Ama sizin dikkatinizi ilginç bir konuya çekmek istiyorum; Belgesel kanalları.

Dünyanın en meşhur, en popüler ve en yüksek izlenme oranlarına sahip belgesel kanalları ne yaptılar biliyor musunuz?

Bunca yıldır (vizyon, misyon ve mizaçları gereği) onlar için "YOK" hükmünde olan ve bugünün bilgi birikimi ışığında da "YOK" sayılmaya devam edilmesi gereken bu konuya 4 elle sarıldılar. Bir anda!

Ne kadar bilimsel olduğunu, ne kadar "müspet ilimler" ile kanıtlanabilirliğine bakmaksızın; Birden bire UFO konusuna odaklandılar. Örnek mi?

National Geographic, hafta içi her akşam "UFO Yakınlaşmaları/UFOların Peşinde/Uzaylı İstilası",
Disovery Channel, hafta içi her akşam "Uzaylıların Sırrını Çözmek/Soruşturma X/Gizemli Uzaylılar"

Ne dersiniz? Misyonları gereği biz dünyalıları, mental olarak dünya dışı varlıklara mı hazırlamaya çalışıyorlar?

Ya da farklı boyutlardan bizim boyutumuza gelen ve aslında bu boyutta olmaması gereken iblisleri bize "UZAYLI" diye mi satmaya çalışacaklar?

Kombinasyonun, varsayımın, senaryonun sonu var mı?

Bu haber 1987 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yakup SAYIN Yakup SAYIN
Hıristiyan Yılbaşı Kutlamaz
Alper Şirvan Alper Şirvan
Oyalanmıyorum, Çalışıyorum
Hakan ER Hakan ER
Trabzonsporlu Taraftarları Öldürmek!
Remzi ÖZDEMİR Remzi ÖZDEMİR
Türkiye'de Kriz Var mı?
Yusuf KASAP Yusuf KASAP
İzmir Akdeniz'de mi?
Muhsin Çebi Muhsin Çebi
Samimi Olun
Mustafa AHMET Mustafa AHMET
Kimi Seçtik?

BİZİ TAKİP EDİN 

EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Gündem - Ekonomi
Spor - Bilim ve Teknoloji - Sağlık
Kültür ve Sanat - Yaşam - Anketler
Video Galeri
Hizmetler:
Mobil Site - Facebook - Twitter - RSS
Android App - Symbian S^3 App
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, tarafımızdan izin almanız ve kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Tek başına kaynak göstermeniz yeterli değildir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi