web hosting, mvc hosting, mssql hosting, mysql hosting, php hosting, asp.net hosting

Önce Haber
AnaSayfa MobilSite Gündem Ekonomi Spor Bilim-Teknoloji Sağlık Kültür-Sanat Yaşam Video Galeri

HAVA DURUMU


Reklam

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Afrin'e Girmeli miyiz?Tüm Anketler

Kandırıldık mı?

Yakup SAYIN

26 Ağustos 2016, 15:58

Yakup SAYIN


Sosyal medyada karşıma çıkan bir özeleştiriyi sizlerle paylaşmak istedim. Göndericinin ismi bende saklı. İmla ve noktalama hariç, herhangi bir düzenleme (ekleme-çıkarma) yapılmadı.
...

KANDIRILDIK MI? Asla.

Cumhurbaşkanı da dese, Başbakan da dese, Devletin bakanı da dese, Kat'iyyen inanmayın...

Bidayette "dini" bir cemaatlan bu hain ve kanlı örgütle biz, bilerek bir olduk, isteyerek beraber olduk. Netice itibarıyla aynı sosyolojik tabandan geliyorduk ve aynı dünya görüşlerini paylaşıyorduk.

Bu manada "Kandırılmak" da "saflık" da asla söz konusu olmamıştır. Ta ki 17 Aralık 2013 gününe kadar.

NEDEN, NİÇİN VE NASIL KANDIK?

Çünkü 70 yıl boyunca laiklik ilkesi "dinsizlik" olarak uygulandı. Çünkü Kur'an uzun yıllar suç aleti kabul edildi. Dini vecibelerini yerine getirenler "canlı bomba" muamelesi gördü. Çünkü başörtüsü yıllarca kamusal alana sokulmadı, Milletin Meclisinden "dışarı dışarı" denilerek "haddi bildirildi" ve kovuldu, kızlarımız üniversitelerden atıldı, hayatları karartıldı...

Çünkü "asker anaları" çocuklarının yemin törenini göz yaşları içinde ve tel örgülerin arkasından izlediler hep.

Çünkü bu ülkede bir kuşak, 19 yıl boyunca "Allahuekber" nidalı ezan sesinin hasretiyle yaşadı.

Çünkü Allah diyen Peygamber diyen hak diyen hakikat diyen onlarca siyasi parti kapatıldı bu ülkede "laikliğin odağı" diye.

Çünkü 3 kişinin bir arada ibadet etmesi mahpus için yeterli delil sayıldı. Çünkü İslam ülkesiydik lakin "din eğitimi" yasaklanmış, Kur'an kursları ve İmam-hatipler kapatılmıştı.

Çünkü bürokrasi ve devlet kadroları dindar kişilere azami derecede kapatılırken, dindar aile çocuklarının "Harbiye" gibi, "Mülkiye" gibi, okullara girmesinin önü kesildi yıllar yılı.

Çünkü "tespih" çekmenin "tetik" çekmek kadar "tehlikeli" sayıldığı bir geçmişi vardı toplumsal hafızamızın.

Çünkü ve nihayet, Böyle bir çaresizlik anaforunda; % 99'u Müslüman olan bir ülkede yıllarca parya muamelesi gören, "din ve inanç özgürlükleri" kısıtlanmış bir sosyolojiden, "dindar nesil" diyen, "altın nesil" diyen, o günün şartlarında başka bir alternatifi de bulunmayan böyle bir cemaatin "satılmış imamına" uymaktan daha doğal ve daha doğru bir davranış biçimi beklenebilir miydi hiç?

Dine de dindara da susamıştık velhasıl. Çölde susuz kalmış insan misali...

Evlatlarımızı bu sahtekar vaize zimmetlerken de, paralarımızı abi'lere abla'lara himmetlerken de, ne bir soru sorduk ne bir sual eyledik. Ne CİA bağlantısı düştü aklımıza,ne dinde yaptığı tahrifatlar. Ne hurafeciliğini sorgulayabildik ne masonluğunu ne de ABD uşaklığını.

VE ÇÜNKÜ, Evet çünkü, Jakoben seküler ittihatçı sistem, bizi denize düşürmüş, "yılana" sarılmak zorunda bırakmıştı. Biz de Allah için, Vatan için, Din için, "dindar nesil" için sarılıverdik doğal olarak Pasinlerli yılana! Sarıldık sarılmasına da.. Bilemedik zehrini üzerimize kusacağını.. Allah önce jakoben laikçileri, sonra da bizi affetsin...

Bu haber 3968 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yakup SAYIN Yakup SAYIN
Hıristiyan Yılbaşı Kutlamaz
Alper Şirvan Alper Şirvan
Oyalanmıyorum, Çalışıyorum
Hakan ER Hakan ER
Trabzonsporlu Taraftarları Öldürmek!
Remzi ÖZDEMİR Remzi ÖZDEMİR
Türkiye'de Kriz Var mı?
Yusuf KASAP Yusuf KASAP
İzmir Akdeniz'de mi?
Muhsin Çebi Muhsin Çebi
Samimi Olun
Mustafa AHMET Mustafa AHMET
Kimi Seçtik?

BİZİ TAKİP EDİN 

EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Gündem - Ekonomi
Spor - Bilim ve Teknoloji - Sağlık
Kültür ve Sanat - Yaşam - Anketler
Video Galeri
Hizmetler:
Mobil Site - Facebook - Twitter - RSS
Android App - Symbian S^3 App
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, tarafımızdan izin almanız ve kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Tek başına kaynak göstermeniz yeterli değildir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi